Brojke u Srbiji za 2010. godinu

Gledano na godišnjem nivou, svaka nova godina nam donosi sve veće i veće brojke. Za 2010. godinu, brojke su poražavajuće. Pogledajte činjenice i zaključak donesite sami. TOP 5 VRSTA KANCERA U SRBIJI!

 

 BOLESTOBOLIUMRE 
RAK PLUĆA5,2004,600
RAK DEBELOG CREVA I REKTUMA3,7002,600
RAK PROSTATE1,8001,000
RAK DOJKE4,0001,600
RAK GRLIĆA MATERICE1,500500
UKUPNO16,20010,300
Share This